57. Župska berba u Aleksandrovcu

16. septembra 2022.

Jasmina Palurović, gradonačelnik Grada Kruševca i Predrag Vukićević, predsednik Skupštine Grada Kruševca i Siniša Maksimović, zamenik Skupštine grada Kruševca su danas posetili Aleksandrovac i prisustvovali tradicionalnoj manifestaciji – 57. Župskoj berbi.

Predsednik Opštine Aleksandrovac, dr Mirko Mihajlović je za goste priredio prijem u prostorijama Skupštine opštine Aleksandrovac.

Posle prijema gosti su imali prilike da obiđu Fontanu vina, sa koje se svim posetiocima besplatno služi čuvena „župska ružica“, dar kompanije „Vino Župa“.

Takođe, obišli su Vinsku ulicu, Poljoprivrednu izložbu, kao i Muzej vinarstva i vinogradarstva koji je jedinstven na ovim prostorima.

Za posetioce se u centru grada, u večernjim satima, organizuju i koncerti narodne i zabavne muzike, kao i mnogobrojni kulturni i zabavni sadržaji.

Župsku berbu su posetili i naši narodni poslanici i direktori preduzeća i ustanova.