57. Жупска берба у Александровцу

16. септембра 2022.

Јасмина Палуровић, градоначелник Града Крушевца и Предраг Вукићевић, председник Скупштине Града Крушевца и Синиша Максимовић, заменик Скупштине града Крушевца су данас посетили Александровац и присуствовали традиционалној манифестацији – 57. Жупској берби.

Председник Општине Александровац, др Мирко Михајловић је за госте приредио пријем у просторијама Скупштине општине Александровац.

После пријема гости су имали прилике да обиђу Фонтану вина, са које се свим посетиоцима бесплатно служи чувена „жупска ружица“, дар компаније „Вино Жупа“.

Такође, обишли су Винску улицу, Пољопривредну изложбу, као и Музеј винарства и виноградарства који је јединствен на овим просторима.

За посетиоце се у центру града, у вечерњим сатима, организују и концерти народне и забавне музике, као и многобројни културни и забавни садржаји.

Жупску бербу су посетили и наши народни посланици и директори предузећа и установа.