Зимска смотра у АД „Крушевацпут“

2. новембра 2022.

У кругу АД „Крушевацпут“ данас је одржана смотра за зимско одржавање путева у делокругу рада овог предузећа. Смотри је присуствовао и заменик градоначелника Александар Јовановић са сарадницима.

Град Крушевац озбиљно и одговорно приступа планирању зимске сезоне одржавања путева, ( од 1.новембра до 1. априла ) рекао је заменик градоначелника Александар Јовановић.

Сва изложена механизација у оквиру предузећа „ Крушевац пут“ предвиђена је за одржавање градских и локалних путева и улица, а у сарадњи са ЈП „Путеви Србије“, ради се и на државним путевима, рекао је након обиласка заменик Јовановић.

Он је изразио задовољство стањем и бројем механизације, а за ову годину набављена су и нова возила.

Тренутно се располаже са више камиона и специјалних возила, трактором, булдожером, грејдером, скипом…

Укупна дужина путева који су под савременим коловозним застором које одржавају камиони са плугом и епохом је око 215 км., а дужина путева које одржава булдожер је око 11.

Број радника који дежурају уз возила се одређује на основу степена ангажовања. У случају веће количине падавина, приступиће се извожењу снега са градских улица. Приликом чишћења градских улица одржаваће се и аутобуска стајалишта.

Редослед чишћења улица је према интензитету саобраћаја, релацијама линијског превоза путника, прилазима дечјим обдаништима, болници и другим важним објектима.

АД Крушевац пут располаже и са довољном количином соли, а производи и ризлу.

Заменик градоначелника Александар Јовановић подсетио је да је јуче одржана и зимска смотра у ЈКП „ Крушевац“ а да ће тим поводом, припреме за предстојећу сезону, сутра бити и заседање градског Штаба за ванредне ситуације.