Традиционална акција добровољног давања крви

17. јуна 2021.

Данас је у Крушевачком позоришту, а у оквиру Манифестације “Видовдан 21” одржана  традиционална, 13. по реду, акција добровољног давања крви.

Акцију је у у име Града Крушевца поздравио заменик градоначелника Александар Јовановић, који је похвално говорио о свим акцијама које је током пандемије организовао Црвени крст. “Ово је својеврсни тест хуманости наших суграђана, тако да морамо бити поносни на све добровољне даваоце и волонтере, који су били једни од носиоца помоћи у време пандемије COVID-19”.

Председница крушевачке подружнице Црвеног крста Ема Тодоровић, похвалила је добар одзив на данашњој акцији, као и изванредну сарадњу са Градском управом и свим другим релевантним учесницима у организацији ове акције.

Своју хуманост, давањем крви, показао је и помоћник градоначелника за екологију, одрживи развој и енергетику Иван Парезановић.