Традиционална акција добровољног давања крви

13. октобра 2022.

Данас је у Крушевачком позоришту, а у оквиру програма Дана ослобођења града Крушевца одржана  традиционална акција добровољног давања крви.

Акцију је у у име Града Крушевца поздравио заменик градоначелника Александар Јовановић, који је похвално говорио о свим акцијама које је организовао Црвени крст. „Ово је својеврсни тест хуманости наших суграђана, тако да морамо бити поносни на све добровољне даваоце крви. Посебно ме радује што видим велики број матураната наших средњих школа, што нам даје наду да ће у и наредном периоду наш град бити познат по великом броју добровољних даваоца“.

Председница крушевачке подружнице Црвеног крста Ема Тодоровић, похвалила је добар одзив на данашњој акцији, као и изванредну сарадњу са Градском управом и свим другим релевантним учесницима у организацији ове акције.

Данашња акција је 40. по реду у овој години на територији Крушевца.