Примопредаја дужности команданта Расинске бригаде

13. априла 2022.

Данас је у Расинској бригади Крушевац, пред војним стројем и бројним гостима извршена примопредаја дужности команданта ове јединице. Свечаној церемонији присуствовала је градоначелник Јасмина Палуровић, председник Скупштине града Предраг Вукићевић, представници општина Расинског управног округа, начелник Полицијске управе Крушевац, представници јавних предузећа и установа.

Након државне химне и почасти заставног вода, присутнима се обратио командант Команде за обуку Војске Србије генерал-мајор Жељко Петровић, који је говорио о лику и делу пуковника Радета Рњаковића.

„По завршетку академије Раде је овде започео официрску каријеру као командир вода, обављао након тога разне одговорне официрске дужности и пре 4 године се поново вратио у Крушевац на место команданта Расинске бригаде, одакле данас одлази у заслужену пензију“, нагласио је генерал-мајор Петровић.

Том приликом уручио је и пригодну плакету пуковнику Рњаковићу.

У наставку свечане церемоније присутнима се обратио пуковник Раде Рњаковић.

„После 41 године војног позива, 33 године радног стажа, 9 прекоманди дошао је и дан мог одласка у пензију. Захваљујем се свим својим колегама официрима, подофицирима, војницима са којима сам службовао. У својој официрској каријери нисам штедео себе,  своје сараднике и своју породицу, а моја два сина настављају официрску традицију породице Рњаковић, на шта сам веома поносан. Имао сам част да будем командант Расинске бригаде, командант касарне „Цар Лазар“ и командант Гарнизона Крушевац. Још једном хвала свима што сте ми веровали и што у пензију одлазим без мрље у каријери“, рекао је пуковник Рњаковић.

Званична примопредаја дужности изврешна је пред генерал-мајором Жељком Петровићем и свечаним стројем војника. Нови командант Расинске бригаде биће потпуковник Горан Марковић.