Полагањем венаца обележен Дан државности Републике Србије

15. фебруара 2022.

Поводом Дана државности Републике Србије, данас су градоначелник Јасмина Палуровић и председник Скупштине града  Предраг Вукићевић положили венац на Споменик косовским јунацима.

Венце су положили и начелник Расинског управног округа Иван Анђелић,  делегацијe Резервних војних старешина,  СУБНОР-а, Ратних војних инвалида, Удружење „Бојево братство“, Удружење бораца, Удружење српско-руског пријатељства, Удружења за неговање слободарских традиција…

Јутрошњем полагању венаца присуствовали су и командант Гарнизона Крушевац пуковник Раде Рњаковић са сарадницима.

Дан државности Србије обележава се у знак сећања на 15. фебруар 1804. године, када је на верски празник Сретење, под вођством Карађорђа, у Орашцу, почео Први српски устанак, борба за ослобођење од вишевековног робовања под Турцима. На исти дан 1835. године, на великој Народној скупштини у Крагујевцу, проглашен је први Устав Србије познат као „Сретењски устав“, који је означио и почетак савремене српске државности. Сретење је за  Дан државности Србије проглашено 10. јула 2001. године.