Пливање за часни крст у Шаврану

19. јануара 2023.

У селу Шаврану, на Расини,  11. пут се одржала манифестација пливања за часни Богојављански крст, која је почела Светом литургијом са молитвом великог водоосвећења у цркви Покрова пресвете Богородице.

Потом су у културно-уметничком програму  учествовали: Стреличарски клуб „Царска стрела“ и „Витезови града Крушевца“. Дочекан је Часни крст, обављено освећење воде и благосиљање пливача.

Укупно је било 171 учесник, а овогодишњи победник је Реља Томашевић 1999. годиште, бави се ватерполом и такмичио се и претходних година.

Манифестацији су испред Града присуствовали: Предраг Вукићевић, председник Скупштине града Крушевца; Весна Анђелић, начелник Градске управе града Крушевца.  Ивана Пајић, заменик начелника Градске управе града Крушевца, Јелена Тодоровић, помоћник градоначелника за друштвене делатности, Марко Кнежевић, помоћник градоначелника за пољопривреду, Маја Цуцкић, секретар Скупштине града, Ивана Антић, заменик секретара Скупштине града….