Одржана ванредна седница Градског штаба за ванредне ситуације

6. јула 2022.

Данас је одржана 1.  ванредна седница Градског штаба за ванредне ситуације Града Крушевца. На основу члана 28 Одлуке о организовању и функционисању цивилне заштите на територији града Крушевца („Службени лист града Крушевца“ бр.15/20) и члана 19 Пословника о раду Градског штаба за ванредне ситуације Крушевац, донети следећи закључци:

1. Усваја се Извештај о временским непогодама на територији Града Крушевца и причињеној штети дана 05.06.2022. године.
  2. Усваја се Извештај о хитно предузетим мерама на санацији настале штете и успостављање критичне инфраструктуре.
  3. Налаже се Служби месних заједница, као и надлежним службама Градске управе Крушевац да на основу извшетаја и информација прибављених од МЗ и грађана припреме и доставе Градском штабу за ванредне ситуације до 19:00 часова 06.07.2022.год., детаљан Извештај о последицама насталим због невремена 05.07.2022..
  4. Налаже се свим надлежним службама Градске управе града Крушевца, да изађу на терен и сачине извештај са обиласка терена, као и ЈП за урбанизам и пројектовање Крушевац, да по прибављању извештаја Службе месних заједница сачине предлог хитних мера у циљу санације настале штете и потребним радовима на успостављању и редовном функционисању инфраструктуре и објеката, као и да у хитном року у оквиру својих надлежности спроведу све потребне радње и радове.