Одржана друга редова седница Градског штаба за ванредне ситуације

30. маја 2022.

На II редовној седници Градског штаба за ванредне ситуације града Крушевца, одржаној дана 30.05.2022.године, усвојени су следећи закључци:

1. Усваја се предлог Одлуке о образовању јединице цивилне заштите опште намене и специјализоване јединице цивилне заштите за узбуњивање на територији града Крушевца и упућује градском већу града Крушевца на    усвајање;
  2.   I Усваја се извештај о стању система за водоснабдевање и спремности града Крушевца у случају поремећаја водоснабдевања – несташице воде за пиће.

II  Налаже се ЈКП „Водовод“ Крушевац да достави и јавно објави распоред покретних и стационарних цистерни за снабдевање грађана Крушевца пијаћом водом за време планског искључења регионалног система водоснабдевања од дана 04.06.2022.године до проглашења здравствене исправности воде од стране ЗЗЈЗ Крушевац, у складу са Одлуком директора ЈКП „Водовод Крушевац“ бр. 1781 од 19.05.2022. год. и Одлуком Надзорног одбора ЈКП „Водовод Крушевац“ бр. 25/4 од 27.04.2022. год. о давању сагласности на План снабдевања водом за случај поремећаја у производњи и дистрибуцији воде услед више силе, на које одлуке је Градско веће града Крушевца решењима: III бр. 023-22/2022 и III бр. 023-24/2022 од 26.05.2022. год. дало сагласност.

1. I Усваја се извештај о стању система на хидроакумулацији „Ћелије“  и  других хидро техничких објеката, за случај појаве прилива велике количине воде, настанка поплавног таласа и процедура за узбуњивање становништва низводно од бране;

II  Налаже се ЈКП „Водовод Крушевац“ да у складу са позитивним републичким законским и подзаконским прописима изврши усклађивање своје организационе структуре и да у циљу управљања хидротехничким објектима и у складу са својом делатношћу изврши прибављање одговарајућих лиценци за рад – лиценце за послове заштите од вода.

1. I Усваја се Анализа стања здравствене заштите људи и животиња, заразних  болести, здравствене исправности воде и заштите животне средине.

II  Налаже се Градској управи града Крушевца да у складу са понудом Завода за јавно здравље у Крушевцу сачини годишњи програм контроле квалитета воде са јавних чесама на територији града Крушевца, којим би се утврдио: обухват – број јавних чесми, временски интервал вршења физичко-хемијске и микробиолошке анализе, начин спровођења контроле и појединачна и годишња цена вршења анализа од стране референтне лабораторије Завода за јавно здравље у Крушевцу, и да исти програм достави Градском већу града Крушевца на усвајање.

1. Усваја се Извештај о стању система за јавно узбуњивање на територији града Крушевца;