Одржана 3. седница Скупштине Града Крушевца

21. фебруара 2024.

Данас је одржана трећа седница Скупштине града Крушевца на којој је констатован престанак мандата одборника, потврђени мандати нових, а на дневном реду био је и избор чланова радних тела Скупштине, као и предлог Одлуке о приступању промени Статута града. Такође, одборници су кроз обједињени претрес усвојили и сет имовинско – правних решења о отуђењу грађевинског земљишта из јавне својине Града Крушевца. Председник Одборничке групе „Живот је у питању – ССП, ПСГ, СЛОГА“ доставио је обавештење о допуни назива тако да се досадашњи назив мења и гласи „Живот је у питању – Странка слободе и правде, Покрет слободних грађана, Синдикат Слога“.

Комисија за кадровска и административна питања Скупштине града разматрала је разлоге за престанак мандата одборницима са Изборне листе „Александар Вучић – Крушевац не сме да стане“: Ивану Манојловићу (мастер економисти), Снежани Радојковић (дипл.инж.агрономије), Драгану Анђелковићу (ветеринарском техничару), Љиљани Максић (спортском раднику), Весни Живковић (спец.струковном васпитачу), Душану Шокорцу (оториноларингологу) и Ивану Анђелићу (дипл.правнику), као и Милошу Ашанину (дипл.економисти ) са Изборне листе „Милица Ђурђевић Стаменковски – Бошко Обрадовић – Национално окупљање – Државотворна снага – Српска странка Заветници – Српски покрет – Двери“.

Утврђено је да је преузимањем посла, односно функције Градоначелника, заменика Градоначелника, члана Градског већа и подношењем оставки на место одборника наступио разлог за престанак њихових мандата.

Након тога, потврђени су мандати следећим одборницима са Изборне листе „Александар Вучић – Крушевац не сме да стане“: Данијели Јеремић (дипл. правнику), Драгију Марковићу (дипл. економисти), Саши Аксентијевићу (трговинском техничару), Марији Шљивић Радмановић (дипл. инжењеру технологије), Далибору Јанићу (мастер економисти), Ани Јовановић (професорки разредне наставе), Александру Петровићу (пољопривреднику) и Градимиру Мијатовићу (руковаоцу грађевинских машина), као и Анђелку Угриновићу (предузетнику) са Изборне листе „Милица Ђурђевић Стаменковски – Бошко Обрадовић – Национално окупљање – Државотворна снага – Српска странка Заветници – Српски покрет Двери“.

Председник Одборничке групе „Александар Вучић – Крушевац не сме да стане“ Зоран Томић доставио је изјаве 9 одборника да приступају овој Одборничкој групи која сада броји 43 одборника.

На седници је усвојен и предлог за избор чланова Радних тела Скупштине града и то: Комисије за прописе, за представке и жалбе, за рад месних заједница, за сарадњу града са другим општинама и градовима у земљи и иностранству, за утврђивање назива улица и тргова, за финансије и привреду, за урбанизам, грађевинарство и комуналне делатности, за заштиту животне средине, за друштвене делатности, за пољопривреду, шумарство и водопривреду, за социјална питања и чланова Комисије за родну равноправност.

Одборници су донели Закључак којим се даје позитивно мишљење др Драгани Баришић да обавља професионалну делатност лекара специјалисте психијатрије у Општој болници Крушевац.