Oдржана 2. седница Савета за младе

22. јуна 2021.

Данас је одржана 2. седница Савета за младе, којом је председавао Александар Јовановић. заменик градоначелника и председник Савета, а присуствовали су сви чланови Савета.

Након усвајања записника са претходне седнице, у наставку је представљена анализа резултата анкете у вези са реализацијом радионица Канцеларије за младе Одељења за друштвене делатности града Крушевца.  Анкету је попунило 356-оро младих, од 15 до 30 година, са територије града Крушевца.

Чланови Савета одабрали су седам радионица, које су имале и највећи број гласова, а које ће Канцеларије за младе Одељења за друштвене делатности реализовати током септембра, и то: курс фотографије, курс графичког дизајна, радионица израда мурала, радионица основа дигиталног маркетинга, курс основа програмирања, курс менаџмента пројеката, курс шминке (напредни ниво).

Такође, разговарало се о одабиру   радионица које ће се реализовати у склопу програма неформалног образовања Канцеларије за младе.

Председник Савета Александар Јовановић, дао је предлог за награђивање волонтера и волонтерки који су дали допринос у одговору на пандемију корона вируса у 2020. години, који су чланови и чланице Савета једногласно усвојили.

Задатак Савета, до наредне седнице, је да осмисли пригодан програм за Међународни дан младих – 12. август.