Обележено 24. године од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију

24. марта 2023.

Поводом почетка НАТО агресије на СР Југославију, данас су бројне делегације положиле венце на Споменик погинулим борцима 125. моторизоване бригаде, која је током сукоба на КиМ  1999. године, била у саставу Приштинског корпуса. У име града Крушевца венац су положили заменик градоначелника Александар Јовановић и председник Скупштине Предраг Вукићевић.

Цвеће су положили представници Војске Републике Србије, Расинског управног округа,  ветерана 125. моторизоване бригаде, Резервних војних старешине, СУБНОР-а, Ратних војних инвалида, представници КОВИД болнице, бројна удружења и чланови породица страдалих, а свештеник СПЦ одржао је и опело.

Кратко подсећање на НАТО агресију је изложио потпуковник Мирослав Станковски, командант 246. батаљона АБХО, уз напомену да агресију под називом „Милосрдни анђео“ можемо да опростимо, али никад не смемо да заборавимо.