Обавештење о могућности гласања ван бирачког места на референдуму

14. јануара 2022.

Градска изборна комисија града Крушевца, поводом републичког референдума ради потврђивања Акта о промени Устава Републике Србије, расписаног за 16.јануар 2022.године,  обавештава грађане да гласач који није у могућности да гласа на гласачком месту (немоћно или спречено лице) може  то да обави ван гласачког места. Немоћним и спреченим  лицем сматра се особа са инвалидитетом, немоћно старо лице и  лице које из здравствених разлога  није у могућности да дође на гласачко место, што подразумева и ковид позитивно лице.

Немоћним и спреченим лицем не сматра се лице које због природе посла који обавља није у могућности да у време док је гласачко место отворено обави гласање на гласачком месту.

О немогућности и спречености да гласа на гласачком месту грађанин може да обавести Градску изборну комисије  града Крушевца  у петак 14.01.2022. године и суботу 15.01.2022. године на телефоне  037/414-753 и 037/414-736 у термину од 08.00 до 20.00 часова и у недељу 16. јануара 2022. године до 11 часова.

У недељу 16. јануара 2022. године грађанин се може јавити и гласачком одбору  на гласачком месту на којем гласа, најкасније до 11.00 часова, преко лица које само одабере.

Приликом пријављивања гласач треба да наведе следеће личне податке: име и презиме, ЈМБГ, адресу и пребивалиште и контакт телефон, као и разлоге због којих није у могућности да гласа на гласачком месту.

Напомињемо да се гласање ван гласачког места може обавити само на подручју које обухвата гласачко место на коме гласач гласа.