Новогодишња акција „Треће дете“

28. децембра 2022.

У Мозаик сали Градске управе одржана је 71.акција „ Треће дете“ у организацији Градске управе и Комисије за спровођење мера и активности популационе политике Града Крушевца.  Генерални покровитељ и донатор је Град, а родитељима су уручене поклон честитке од 10 000 динара.

Акција се односи на треће, четврто и пето дете у породици. У Крушевцу је рођено 64 – оро деце у периоду од 15.јуна до 15.12. ове године, а за ове намене издвојено је укупно 640 000 динара.

Градоначелник Јасмина Палуровић је подсетила да се акција „Треће дете“ традиционално одржава два пута годишње, дужи низ година ( уочи Видовдана и Дана града ). „Желимо да на симболичан начин помогнемо породицама са више деце и охрабримо их на њиховом путу на коме су  родитељство и бригу о деци  ставили на прво животно место. Град Крушевац континуирано повећава износе из буџета, намењене поспешивању популационе политике као што су: средства обезбеђена за децу рођену 1.јануара, све новорођене бебе, акцију „Треће дете“, вантелесну оплодњу…“

Председник Комисије за спровођење мера и активности популационе политике града Крушевца Иван Мијаиловић изјавио је да је проблем наталитета приоритетан и на нивоу државе и да су многи актери укључени у његово решавање.

„Наши капацитети усмерени су на инвестиције и стварање што бољих услова за живот грађана и тиме за опредељење младих родитеља за што више деце и останак у родном граду.“

Поклон честитке уручили су градоначелник Јасмина Палуровић, председник Комисије Иван Мијаиловић, као и чланови Комисије: заменик начелника Градске управе Ивана Пајић, начелник Одељења за друштвене делатности ГУ Светлана Видановић, проф. др Пољопривредног факултета Јелена Милановић и директор Центра за социјални рад Јована Дуњић.

Свечаности су присуствовали и председник Скупштине Предраг Вукићевић, заменик градоначелника Александар Јовановић, заменик председника Скупштине Синиша Максимовић, начелник Градске управе Весна Анђелић,секретар Скупштине Маја Цуцкић, народни посланици Невена Ђурић и Зоран Томић, помоћници градоначелника, већници…

У програму су учествовали ученици МШ „Стеван Христић“.