Нови Закон о правима бораца

25. фебруара 2022.

У циљу унапређења положаја корисника борачко–инвалидске заштите одржан је састанак у просторијама Градске управе града Крушевца, на којем су присуствовали државни секретар Миодраг Капор, заменик градоначелника Александар Јовановић и шеф Службе борачко–инвалидске заштите Раде Бакић.

Тема састанка била је примена новодонетог закона о правима бораца, војних инвалида, цивилних инвалида рата и чланова њихових породица.

Сигнализирано је на проблеме које се јављају у поступцима признавања права, заузети ставови у даљим поступцима и изнети планови у даљем поступању, како Министарства, тако и Града Крушевца, јер само путем дијалога можемо успоставити размену значајних информација и на тај начин радити на остваривању интереса борачко инвалидске заштите.