Нови парк у МЗ Паруновац

14. октобра 2022.

Сваке године, поводом 14.октобра – Дана ослобођења Крушевца, грађанима се поклањају нови садржаји. Ове године, сређен је парк у МЗ Паруновац, а данашњем обиласку присуствовали су представници руководства Града, мештани, а најбројнији су били  малишани.

„Град Крушевац континуирано наставља са уређењем јавних површина према Програму развоја, али и уважавајући жеље грађана“, истакла је градоначелник Јасмина Палуровић.

Осим комплетног реконструисања школе у Паруновцу, као једне од најзначајнијих инвестиција, за ученике, предшколце, али и све љубитеље рекреације, у овој МЗ уређени су игралиште и парк.

О томе је говорио председник МЗ Паруновац Велибор Јовановић. Он је прецизирао да се на игралишту асфалтирао терен, постављени мобилијари, фитнес справе, опрема за игралиште ( кош и голови ), клупе, ђубријере, а озелењен је и простор.

Средства су обезбеђена из буџета Града, око 5 милиона динара, а извођач радова је ЈКП „Крушевац“.

Сређеном парку највише су се обрадовала деца, која су у новим мајицама и са балонима, већ отпочела игру на улепшаном простору оплемењене парковске површине.