Најуспешнији спортисти и екипе у 2023. години

28. децембра 2023.

Синоћ је у Народном музеју одржана свечаност на којој је Спортски савез Крушевца званично прогласио најуспешније спортисте, спортске екипе, као и спортске раднике у текућој години. Додели је присуствовао члан Привременог органа града Крушевца Александар Јовановић.

Стручна комисија Спортског савеза града Крушевца је донела одлуку да следећи спортисти из света крушевачког спорта добију награде као најбољи у 2023. години:

Најуспешнији пионир и пионирка Крушевца: Освајач три златне медаље Алекса Радановић из бадминтон клуба „Змајеви и Ђурђа Миленковић из карате клуба „Напредак“, као освајач златне медаље на првенству Србије.

Најуспешнији кадет и кадеткиња су Лазар Симић из карате клуба „Крушевац“ и Андреа Богојевић из бадминтон клуба „Змајеви“, као освајачи медаља на светском и државном првенству.

Најуспешнија млада екипа је освајач регионалног првенства централне Србије Омладински кошаркашки клуб „Багдала“, а награду за посебно остварене резултате у 2023. години, то јест, најуспешнији спортиста са посебним потребама, однео је Милош Ђокић из спортског клуба „Палестра“, као освајач две медаље на Специјалној олимпијади 2023. године у Берлину.

За спортски подвиг 2023. године, награду је однела екипа „Велики Шиљеговац“, освајањем државног првенства „Сеоске игре Србије“.

Најуспешнији тренер је Марко Томић из карате клуба „Крушевац“, док је најуспешнији спортски радник Јелена Шућур из атлетског клуба „Крушевац“.

Драган Лазовић и проф. др. Драган Тоскић су добили признања за животно дело у спорту.

Признање за најуспешнијег јуниора у 2023. години, због постигнутих резултата на светском, европском, и балканском првенству, однео је Недељковић Ђорђе из карате клуба „Крушевац“, а признање за најуспешнију јуниорку однела је члан атлетског клуба „Крушевац“, Наталија Војиновић, због постигнутих резултата на атлетском купу Србије, првенству Србије, и Балканском првенству.

У категоријама које се тичу сениора, најбоља сениорска екипа је фудбалски клуб „Трајал“, Невена Симић из карате клуба „Крушевац“ је најбоља сениорка у 2023. години, а признање за најуспешнијег сениора је добио Филип Ђуровић, фудбалер ФК „Трајала“.