Конкурс за доделу ученичких стипендија ученицима средњих школа у Републици Србији за школску 2021/22. годину.

7. септембра 2021.

ОСТВАРИВАЊЕ ПРАВА ЗА ДОДЕЛУ УЧЕНИЧКИХ СТИПЕНДИЈА

Министарство просвете, науке и технолошког развоја је расписало Конкурс за доделу ученичких стипендија ученицима средњих школа  у Републици Србији за школску 2021/22. годину.

У циљу остваривања права на ученичку стипендију  неопходно је поднети следећу документацију:

1. Захтев за Геодетску управу – Службу за катастар непокретности (преузмите овде)
  2. Потврда о примањима из радног односа за период јануар – јун 2021. године (преузмите овде)
  3. Извод из евиденције незапослених лица – за чланове породице који се налазе на евиденцији незапослених који издаје Национална служба за запошљавање
  4. Потврда о примањима по основу пензијског и инвалидског осигурања за чланове породице који нису у радним односу и не налазе се на евиденцији незапослених за период јануар – јун године који издаје Фонд за пензијско и инвалидско осигурање
  5. Потврда о приходима од пољопривреде, занатске или самосталне делатности који издаје Пореска управа.

БРОШУРА ЗА УЧЕНИЧКУ СТИПЕНДИЈУ КУПУЈЕ СЕ У КЊИЖАРАМА. ИЗ БРОШУРЕ ОВЕРИТИ ИЗЈАВЕ ДВА СВЕДОКА КОД НОТАРА  ( У ТРИ ПРИМЕРКА )

Обрасци за остваривање права на ученичку стипендију се могу преузети на сајту града Крушевца www.krusevac.rs или на инфо пулту Градске управе града Крушевца, Газиместанска 1.

Сва прикупљена документација се предаје на писарници Градске управе града Крушевца, Газиместанска 1, пријемна канцеларија 31 са назнаком на Одељење за друштвене делатности.

За све додатне информације, можете се обратити на телефон 037/440-810 и 037/440-811.

Документација:

1. Уверење о катастарском задужењу