Јавна трибина о Нацрту Одлуке о ребалансу буџета града Крушевца за 2023.

5. септембра 2023.

У Градској управи данас је одржана Јавна трибина о ребалансу буџета за 2023.годину.

Како је образложила градоначелник Јасмина Палуровић, након скоро 9 месеци, стекли су се услови за промену Одлуке о буџету локалне власти, односно ребалансу, којим се врши усклађивање прихода и примања и расхода и издатака буџета на нижем, вишем или истом нивоу.

С обзиром да је и Министарство финансија укључено у финансијске токове везане за град Крушевац, као и друга министарства преко пројеката, а узимајући у обзир и непланиране ситуације ( елементарне непогоде, радови на терену и сл. ),  нужно долази до промена у буџетском планирању.

Од 5,8 милијарди динара, уколико се усвоји Одлука о ребалансу, буџет ће износити 6,2 милијарде.

Калкулације, односно промене вршиће се у оквиру 17 програма базираних на реалним изворима и приходима.

Буџет града Крушевца је стабилан и нема кредитно задужење од 2018.године.

Одлука о ребалансу буџета града за 2023.годину биће разматрана на првој следећој седници Скупштине града. Исту можете преузети на следећем линку интернет странице https://krusevac.ls.gov.rs/budzet