Град Крушевац освојио прво место

18. марта 2021.

Министарство државне управе и локалне самоуправе изабрало је  Кнић, Крагујевац, Крушевац и Велико Градиште за победнике Јавног позива за доделу годишње награде за најбољу општинску/градску управу у примени принципа доброг управљања у 2020. години.

Град Крушевац је добио прву награду у области „Равноправност и анти-дискриминација“.

Годишња награда је установљена уз подршку програма Swiss Pro као мера Владе Србије којом се охрабрују и оснажују локалне самоуправе да континуирано раде на подизању квалитета услуга које јавни сектор пружа грађанима и привреди.

Награде за локалне самоуправе обезбедио је Министарство из Буџетског фонда за програм локалне самоуправе у укупном износу од 9.200.000 динара, при чему свака од четири локалне самоуправе стиче право на награду у износу од 2.300.000 динара. Додатни наградни фонд у износу од 7.200.000 динара, који ће такође бити расподељен једнако на четири победника, додељује Стална конференција градова и општина из буџета програма Swiss Pro.

Комплетно обавештење можете погледати овде.