Додељена признања „Капетан Миша Анастасијевић“

23. јуна 2022.

У Крушевачком позоришту, вечерас је одржана свечаност „Од капетана Мише до Николе Тесле“ у организацији новосадске агенције „Медиа Инвент“, на којој су додељена признања појединцима и колективима у оквиру пројекта „Пут ка врху“.

Овај пројекат реализује се већ 22 године у сарадњи са Универзитетима у Новом Саду, Београду, Нишу и Крагујевцу и високо- школским установама из Републике Српске, а под покровитељством Привредне коморе Србије и Уније послодаваца. Основни циљ је афирмација привредног и друштвеног стваралаштва.

Скуп је поздравила градоначелник Јасмина Палуровић, а обратила се и директор Регионалне привредне коморе Маја Марковић.

Монографију „Хероји и неимари“ Србије и Српске промовисао је аутор Перо Зубац, истичући да је покровитељ издања Влада Републике Србије.

Плакете са златником „Капетан Миша Анастасијевић“ добили су:

ПОЉОПРИВРЕДНИ ФАКУЛТЕТ У КРУШЕВЦУ – Универзитет у Нишу, за допринос развоју академског образовања у Граду

ЗАВОД ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ КРУШЕВАЦ – за допринос развоју здравства на нивоу Републике Србије

ФУДБАЛСКИ КЛУБ „ТРАЈАЛ“ – за афирмацију спорта на нивоу Републике Србије

ППТ „АРМАТУРЕ“ А.Д.АЛЕКСАНДРОВАЦ – за континуитет у развоју пословања на нивоу Србије

ПРЕДУЗЕТНИЧКА РАДЊА “ПИЛЕ“ ТРСТЕНИК – за афирмацију предузетничке културе

КОМПАНИЈА „KROMBERG&SCHUBERT SRBIJA“ Д.О.О. КРУШЕВАЦ – за категорију Подстрек за промене

КОМПАНИЈА „КОНСТРУКЦИЈЕ“ КРУШЕВАЦ – за квалитет производа

Након уручења Плакета са златником, директор Агенције „Медиа Инвент“ Влада Маркановић представио је наредни пројекат „Од капетана Мише до Николе Тесле“.

Други сет награда и признања додељен је:

ЗОРАНУ МИХАЈЛОВИЋУ, ВЛАСНИКУ ПРЕДУЗЕЋА „ПАЛ МАЛ“ ИЗ ТРСТЕНИКА – за изузетну иновацију (грамофонска ручица)

РАДЕТУ ЈЕВТОВИЋУ, ГЕНЕРАЛНОМ ДИРЕКТОРУ КОМПАНИЈЕ „ ВИНО ЖУПА“ А.Д. АЛЕКСАНДРОВАЦ – за категорију пословни лидер на нивоу Србије

СНЕЖАНА РАДОЈКОВИЋ, ДИРЕКТОР ЈКП „КРУШЕВАЦ“ – за категорију лидера у развоју комуналних делатности

ПРОФ. ДР ЗОРАН ПУНОШЕВАЦ, ПРЕДСЕДНИК АСОЦИЈАЦИЈЕ ЗА СТАНДАРДИЗАЦИЈУ И КВАЛИТЕТ СРБИЈЕ – за стручни и научни допринос развоју Крушевца и Србије

КОМПАНИЈА „БГ ПРОДУКТ 1996“ Д.О.О. КРУШЕВАЦ – за категорију Лидер одрживог развоја

Посебна признања „Бронзани барељеф Капетан Миша“ које се додељује истрајним сарадницима за 22 године верности пројекту „Пут ка врху“ добили су генерални директор Корпорације „Трајал“ Милош Ненезић и председник Скупштине града Предраг Вукићевић.

У име награђених, на признању се захвалио Раде Јевтовић, генерални директор компаније „Вино Жупа“ из Александровца.