Делегација Крушевца на слави у братској Бијељини

10. августа 2021.

Побратимски град Бијељина 09.08.2021. прославља  крсну славу – Дан светог Пантелејмона. Тим поводом, организовани су „Пантелински дани“, традиционална манифестација у славу заштитника града, а Крушевац на овој светковини представљали су заменик градоначелника Александар Јовановић и начелник Градске управе Крушевац Иван Анђелић.

Градоначелник Бијељине Љубиша Петровић, тим поводом, организовао је свечани пријем за делегације братских и пријатељских градова.

У име града Крушевца, крсну славу  градоначелнику Петровићу и свим грађанима Бијељине честитао је заменик градоначелника Александар Јовановић, уз најбоље жеље и даље неговање и јачање побратимских односа између два града озваничених Повељом о братимљењу још 2008. године.

Након пријема, на Тргу краља Петра I Карађорђевића, на Споменик погинулим борцима у Одбрамбено – ослободилачком рату,  делегације, одборници, представници удружења положили су  по једну црвену ружу.

Традиционално ломљење славског колача, након литије улицама града, уз присуство Епископa  зворничко-тузланског  Фотија, црквених великодостојника и представника Владе Републике Српске.

О сарадњи између два братска града, као и о могућностима проширења сарадње заменик градоначелника Александар Јовановић говорио је у програму уживо ТВ БН.