50 локалних самоуправа које су добиле пакет подршке

Град Крушевац спада у 50 локалних самоуправа у Србији које су кроз Програм “Управљање људским ресурсима у локалној самоуправи – фаза 2 “, добиле тзв. “Пакет подршке”.
Захваљујући њему, правимо велики искорак ка стварању службеничког система који ће омогућити професионално усавршавање запослених као и оцењивање њиховог рада.
На заједничком састанку са представницима Савета Европе, који спроводи Програм и колегама из других локалних самоуправа говорили смо о резултатима примене и позитивним помацима у функционисању управе. Радује нас што ћемо имати прилику да наставимо да радимо на професионализацији локалне управе, што је једини исправан начин за успостављање ефикасне локалне управе која ради у корист грађана и привреде.

Програм ” Управљање људским ресурсима у локалној самоуправи – фаза 2 “, вредан је 4 милиона евра и заједнички га финансирају Европска унија и Савет Европе, а спроводи Савет Европе у сарадњи са @MDULS и @SKGO.

Scroll