Пријем положајника у зграду Градске управе

7. јануара 2022.

Данас су градоначелник Крушевца Јасмина Палуровић и заменик градоначелника Александар Јовановић традиционално примили положајнике поводом Божића, нашег највећег хришћанског празника.

У Градску управу је ове године дошло 11 положајника. То су ученици основних школа који су у школској 2020/2021. години освојили прва места на републичким и међународним такмичењима:

ОШ ,, ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ”

Маша Андрејић, 8. разред, 1. место из српског језика и језичке културе (сада ученик Политехничке школе)

Милош Јовић, 8. разред, 1. место из информатике и рачунарства (сада ученик Гимназије)

ОШ ”НАДА ПОПОВИЋ”

Павле Дамјановић, 5. разред, 1. место из информатике и  рачунарства

ОШ ,,ВУК КАРАЏИЋ”

Вељко Милојевић, 6. разред, 1. награда из рачунарства и информатике

ОШ ,,ЈОВАН ПОПОВИЋ”

Наталија Војиновић, 7. разред, 1. место у атлетици

ОШ ,, ВЕЛИЗАР СТАНКОВИЋ- КОРЧАГИН”-В.ШИЉЕГОВАЦ

Миона Анђелковић, 6. разред, 1. место из технике и технологије

ОШ “ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ”

Урош Младеновић, 8. разред, 1. место из хемије (сада ученик Гимназије)

ОШ” СТЕВАН ХРИСТИЋ”

Лука Милановић, 4. разред, 1. награда из солфеђа и теоријских предмета.

Ученици који су добили 1. награде на међународном такмичењу: Марија Јевтић, 6.разред  и   Анђелија Гошић, 5. разред – из клавирског дуа и  Вукашин Митровић, 1. разред, на такмичењу из клавира.

Приликом пријема положајника, градоначелник Јасмина Палуровић је нагласила да су они део наше будућности, најбољи међу најбољима који ће својим знањем Крушевац учинити још бољим, лепшим, модернијим и да ће наставити да га воде и даље развијају.

„Постигнутим успесима ви, наши ученици не само да презентујете свој град, већ успостављате и нове системе вредности и озбиљније норме будућим генерацијама.“

После разговора са положајницима о њиховим резултатима и даљим плановима, Градоначелник им је уручила пригодне поклоне, честитала Божић и пожелела им да га проведу са својим породицама, у миру, срећи и благостању.