Обележен Ђурђевдан у Цркви Светог Ђорђа

6. маја 2023.

Данас је у саборној Цркви Светог Ђорђа у Крушевцу обележена храмовна слава Ђурђевдан. Овим празником се славе успомене на Светог Ђорђа и прекид прогона хришћана.

Свету литургију је служио епископ крушевачки Давид уз саслужење свештенства Крушевачке епархије.

На обележавању славе присуствовала је Јасмина Палуровић, градоначелник Града Крушевца, Предраг Вукићевић, председник Скупштине града Крушевца; Александар Јовановић, заменик градоначелника града Крушевц, помоћници градоначелника Јелена Тодоровић, Марко Кнежевић и Иван Парезановић, као и многобројни суграђани, представници привредног и јавног живота града.

После литургије, обављен је свечани чин сечења славског колача. Овогодишњи колачар је Зоран Томић, а од њега је колачарство преузео Душан Гвозденовић.