Обележен Ђурђевдан у Цркви Светог Ђорђа

6. маја 2022.

Данас је у саборној Цркви Светог Ђорђа у Крушевцу обележена храмовна слава Ђурђевдан. Овим празником се славе успомене на Светог Ђорђа и прекид прогона хришћана.

Свету литургију је служио епископ крушевачки Давид уз саслужење свештенства Крушевачке епархије.

На обележавању славе присуствовала је Јасмина Палуровић, градоначелник Града Крушевца, Предраг Вукићевић, председник Скупштине града Крушевца; Александар Јовановић, заменик градоначелника града Крушевца и Весна Анђелић, заменик начелника Градске управе Крушевац, као и многобројни суграђани, представници привредног и јавног живота града.

После литургије, обављен је свечани чин сечења славског колача. Овогодишњи колачар је Никола Филиповић, а од њега је колачарство преузео Зоран Томић.